Má Váš finanční poradce titul €FA nebo aspoň Portfolio Managera?

Finanční poradci ze všech různých firem na nás útočí na každém rohu. Partners, Fincentrum, ZFP, OVB, Swiss Life, Broker Consulting a další firmy chrlí množství mladých ?nadějných podnikatelů?, kteří chtějí pojistit právě Vás a hypotéku mají za nejlepší úrok. Je tomu tak? Může člověk po pár školeních nabídnout dlouhodobě kvalitní službu, která zajistí naše rizika?

Mnohým z nás se stalo, že přišel kamarád, aby nás pojistil, že právě začíná a chce od nás pomoc v rozjezdu. Tak jsme na to kývli, byla z toho pojistka za tisícovku na měsíc. Kamarád dostal provizi a jedeme dál. Za rok Vám volá cizí číslo. Do telefonu se ozve neznámý člověk s tím, že Váš kamarád skončil a on by s Vámi rád setkal, abyste aktualizovali pojistku a pobavili se o svém portfoliu… Na schůzce vysvětlí, že kamarád tu pojistku neudělal moc dobře a že se musí předělat a že to pro nás rád udělá, abychom byli opravdu v bezpečí. To nás neznalce financí vyděsí a souhlasíme. Když to vezmeme kolem a kolem, zaplatili jsme za rok bohatou provizi dvěma lidem a pojištění zrovna moc nejsme. Chceme to takhle? Je tohle správně? Jak to bude s tím dalším poradcem, který „to pro nás rád předělá” a samotnou pojistkou?

Chceme svá rizika a finanční bezpečí svěřovat lidem, kteří možná pořádně nevědí, co dělají a nebo si jdou jen pro své provize? Možná to nevíte, ale existuje organizace EFPA, která garantuje extrémně vysokou kvalitu služeb poradců. Mohou být ze kterékoliv finančně poradenské společnosti. Není to žádná další finančně poradenská firma. Jsou to hodně tvrdí borci, kteří říkají, že ten, kdo nese titul €FA za svým jménem, financím OPRAVDU SKUTEČNĚ PERFEKTNĚ rozumí. Tento titul u nás v ČR má 0,1% poradců, což jsou asi dvě stovky lidí, kteří náročné zkoušky udělali a mohou titul u jména nosit.

Když už náš poradce titul €FA nemá, nevadí. Bohatě stačí, když má v týmu vedle sebe kvalitního portfolio managera. Tedy vysoce vzdělaného a člověka, který přípravou na titul €FA prošel (a případně i titul má) a pomáhá mu ve vytváření opravdu kvalitních dlouhodobých řešení. Potom se prostě nemůže stát, že nás někdo bude donekonečna přepojišťovat a konsolidovat a úvěrovat a hypotékovat pokaždé jinak. Portfolio manager zajistí, aby navržené finanční řešení mělo kvalitu a bylo pro nás na míru! A jsme v bezpečí a pohodě na dlouho dopředu.

Prostě se poradců ptejte, jestli mají titul €FA a hned poznáte, jestli vůbec vědí, o čem je řeč. Kdo jiný změní trh s financemi než my klienti, kteří to všechno platí. Hm?

Zeptejte se svého poradce, jestli má titul €FA nebo Portfolio managera v týmu…