Marketing finančně poradenské kanceláři s pentlí

tomaslerchS Tomášem Lerchem, držitelem titulu €FA, jsme se setkali na začátku roku 2016. Na schůzku přijel MHDčkem a v kočárku měl svou malou dcerku. Seděli jsme v café Práh v Brně. Tomáše oslovily naše zkušenosti z marketingu a strategie prodeje. Chtěl vědět, jak mu můžeme pomoci. Je majitel a šéf VIP kanceláře v oblasti finančního poradenství.

Cílů měl hned několik:

  • aktualizovat web a dát mu funkční strategii,
  • rozšířit obsahovou stránku webu
  • komunikovat s klienty skrze mailing,
  • … a prostě být více vidět.

S čím jsme přišli my:

  • Uděláme videoseriál o financích. Tomáš je totiž vynikající lektor a před kamerou umí vystupovat na špičkové úrovni.
  • Obsahovou stránku webu rozšíříme o videoblog. Bude tam obsah jak textový, tak audiovizuální.
  • Tým doplníme o administrativně-obchodní sílu.
  • Aktualizujeme sociální sítě a zvýšíme zásah Tomových obsahů.

Protože Tomáš hodně školí, pracuje s lidmi v týmu a samozřejmě vede obchod, nemá čas na sezení nad texty. Proto jsme přinesli inovaci, kterou ocenil. Běžně totiž článek píše okolo 45 minut. My jsme jeho čas investovaný do psaní článku stáhli na 5 minut! Jak? Máme přece moderní technologie jako je diktafon. Obsah článků namluví na diktafon, my jej přepíšeme, dáme mu styl, Tomáš jej prolétne, odsouhlasí a už visí online. A co víc? Namluví rovnou 4 články a má na měsíc pokoj! S videoblogem je situace stejná. Tomáš dostane klopový mikrofon, zapneme kameru a protože má za sebou tisíce školících hodin, vystřihne téma za 5 minut a dál se nemusí starat. Maximální efektivita a zároveň 100% marketing.

O 3 měsíce později od prvního setkání má Tomáš podchycený marketing online na YouTube, Facebooku, LinkedIn a hlavně funkčním webu. Našli jsme pro něj vhodnou administrativně-obchodní osobnost (obě strany jsou ze spolupráce absolutně nadšené). Udělali jsme nové fotky a popisky týmu, získali jsme reference spolu se zpětnou vazbou na videa a aktualizovaný web.

 

Screen Shot 2016-05-01 at 11.42.44

 

Jinými slovy… Na počátku byl web s nejnovějším článkem starým půl roku. Dnes je vše komplet připravené a máme obsah na 3 měsíce dopředu na úrovni týdenní publikace obsahu a měsíční mailové komunikace.

Podívejte se sami na www.tomaslerch.cz. Doporučujeme se přihlásit se k seriálu o financích. Pochopíte souvislosti na příkladech z každodenního života a spoustu dalších!

PS: Jsme moc rádi, že jsme Toma poznali a že i my máme nyní v každodenním fungování s financemi jasněji. Jeho přístup je vážně ojedinělý a nevídaný. Tome, díky Vám za to!