„Vždycky hledej parťáka!“

Když na obchodních schůzkách utrousím poznámku, že jsem brankář ve florbale, často se na mě lidé na druhé straně podívají s překvapením ve tváři. „Tenhle kluk v sáčku, že je brankář?“ Sport je moje vášeň a chytání dvojnásob. Založil jsem projekt pro brankáře floorballchallenge.com, který je nově v češtině a má nového partnera.

Když jsem projekt pro brankáře vedl sám, bylo to těžké a náročné. Člověk sám je prostě jen jeden a stojí spoustu úsilí být vidět, přinášet něco hodnotného a zajímavého. Proto jsem hledal parťáky ve všech vodách. Mezi profi brankáři, prodejci vybavení, týmy, sportovními značkami a sportovními událostmi. Výsledek se dostavil:

  • Spolupracuji s trenérem superligového týmu z Vítkovic Pavlem Brusem na projektu salibandycoach.cz.
  • Vytvořil jsem web a trénuje mě Lukáš Souček, jeden z nejlepších brankářů u nás (lukassoucek.cz).
  • Získal jsem v současnosti nejlepšího možného partnera, florbal.com, což je největší prodejce vybavení pro florbal v celé ČR.

Co to znamená? Hlavně už na to nejsem sám! Máme vzájemnou podporu stránek, pomáháme si skrze své možnosti, abychom mohli všichni růst a bavit se tím, co nám jde nejlépe. Například já píšu texty, dělám fotky a videa pro všechny projekty. Florbal.com mi dodal komplet vybavení na chytání nejvyšší kvality a Pavel ze salibandycoach.cz nás doplňuje odborností a zkušenostmi z hřiště. Všechno do sebe skvěle zapadá.

Jak se to povedlo? Co za tím je? Odpovím ve dvou bodech:

  1. Vždycky všem okolo sebe chci pomoci, aby dostali to, co chtějí. Když mi salibandycoach.cz řekl, že hledá partnera pro marketing a rozvoj služby, bez váhání jsem kontaktoval několik značek a firem, které by se mohly zapojit. Když florbal.com potřebuje garanta a testera vybavení pro brankáře, jdu s kůží na trh a udělám to. Podporujte druhé v tom, co chtějí a nakonec si uvědomíte, že to, co jste si přáli Vy, najednou přirozeně máte.
  2. Řekněte si o to, co chcete. Když jsem vracel vybavení, které jsem dlouhodobě testoval pro jinou firmu, ukázalo se, že mi chybí některé části výstroje, bez kterých prostě chytat nejde. Napsal jsem majiteli florbal.com, jestli by mi mohl vybavení dát. Jaká byla odpověď? „Jasně, stav se!“ O pár hodin později jsem odcházel s taškou plnou profi brankářského vybavení na trénink.

Mým hlavním parťákem je však Markétka. Třeba když ji poprosím, jestli by mě nafotila, stojíme o pět minut později venku a já pózuji před celou částí Brna a ona mačká spoušť foťáku. Za to moc děkuju!

Na závěr shrnutí tématu. Hledejte parťáky, hlavně se nesnažte bojovat sami. Nikdo z velikánů a našich vzorů není sám. Každý má kolem sebe lidi, kteří mu věří a pomáhají mu. Vždycky hledej parťáka!

IMG_4000 IMG_4024 IMG_4046